Scroll Top

THE MURPH CHALLENGE POLAND ON-LINE – 29.05.2021

THE MURPH CHALLENGE POLAND- 29.05.2021

Start: 29 maja 2021 r. o godz. 12:00 w formule: ONLINE.

Zadanie główne: 1600 m biegu, 100 podciągnięć nachwytem na drążku, 200 pompek, 300 przysiadów, 1600 m biegu.

Kategorie:

 • „ELITE BODY ARMOR” NOWOŚĆ!
 • „BODY ARMOR”
 • „VETERAN BODY ARMOR” NOWOŚĆ!
 • „LIGHT”
 • „EXTRA LIGHT”
Celem wydarzenia jest nie tylko upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie ale też:
– upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc Ojczyźnie poza jej granicami.
– wyrażenie szacunku do żołnierza polskiego w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Weterana Działań Poza Granicami PAŃSTWA.
– dbałość o wysoką sprawność fizyczną żołnierzy i funkcjonariuszy

ZOBACZ INSTRUKTAŻ DO ĆWICZEŃ

Organizator: „Zachar Training Group” Wojciech Zacharków

Opłata startowa:
do 14 maja 2021:
– Weterani Działań Poza Granicami Państwa* – 1 zł
– żołnierze WP oraz innych państw i funkcjonariusze mundurowi czynnej służby z kraju i zza granicy* – 80 zł
– cywile, rezerwiści – 160 ZŁ

* obowiązkowo przesłać skan ważnej Legitymacji

po 15 maja 2021 – 250 zł – wszyscy

W ramach opłaty startowej zawiera się:

 • Koszulka (techniczna, oddychająca) – 1 szt.
 • Nagrody za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii – wygrywa najszybszy zawodnik
 • Wszyscy, którzy ukończą pozytywnie wyzwanie, otrzymają pamiątkowe medale.
 • Gadżety w pakietach zależne od partnerów i sponsorów
 • Opłata startowa również będzie pokrywać koszty wysyłki
 • Pakiety startowe oraz medale za ukończenie wyzwania i nagrody będą wysyłane w jednym czasie po analizie wyników z nadesłanych materiałów oraz w miarę możliwości organizatora wcześniej.
 • Ewentualne dodatkowe świadczenia uzależnione od pozyskanych sponsorów.
 • Nie gwarantujemy otrzymania pełnych pakietów startowych przez osoby zapisujące się na zawody po 15 maja 2021 r.
 • Część wpisowego przekażemy na konta fundacji:
  • Sprzymierzeni z Grom – https://fundacja-sprzymierzeni.pl/
  • The LT Michael P. Murphy Memorial Scholarship Foundation – https://murphfoundation.org/

Miejsce ćwiczenia: 

dowolne z dostępem do drążka lub innego stałego elementu, na którym można wykonać prawidłowe podciąganie lub zawiesić tzw. taśmy podwieszane (np. Trec Multiworkout straps) i dowolnej trasy biegowej. Dopuszczone w obecnej sytuacji Pandemii jest wykorzystanie do biegu bieżni elektrycznej tzw. Treadmil lub innej.

Formuła: ONLINE – Zawodnicy startują w swoich miejscach pobytu/zamieszkania, rejestrują swój start w formie video (szczegóły w regulaminie) i następnie wysyłają w określonej formie na podany w regulaminie adres mailowy pliki, które wspólnie z jury oceniamy

Kategorie:
1. „ELITE BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg, ogromny nacisk na poprawność technik, tylko wariant 100 podciągnięć (robione może być na różne „raty”), dopiero można przejść do 200 pompek itd., pełne umundurowanie (buty trekkingowe typu MID, cross hike itp, do kostki, lekkie, spodnie od munduru, bluza od munduru lub combat shirt, niedopuszczone są rashguardy z długim rękawem).
2. „BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg
3. „VETERAN BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg, dla osób +40, cywile, byli żołnierze; strój dowolny, wariant dowolny-najszybszy.
4. „LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni ale obowiązkowo jest podciąganie i prawidłowe pompki;
5. „EXTRA LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni, dopuszczalne jest zamiast podciągania na drążku przyciąganie na taśmach w opadzie tułowia oraz tzw. pompki „damskie”

Szczegóły w regulaminie >>>

Dopuszczalne są 3 sposoby wykonania zadania (za wyjątkiem kategorii ELITE BODY ARMOR):
1 WARIANT: Całość powtórzeń i kolejność ćwiczeń wykonana po kolei jak zapisane w zadaniu głównym (jedyny dopuszczalny wariant dla kategorii ELITE BODY ARMOR)
2 WARIANT: Kolejność ćwiczeń obowiązkowa jak w zadaniu głównym ale w 10 seriach: 10 serii x 10 podciągnięć, 20 pompek, 30 przysiadów
3 WARIANT: Kolejność ćwiczeń obowiązkowa jak w zadaniu głównym ale w 20 seriach: 20 serii x 5 podciągnięć, 10 pompek, 15 przysiadów

Szczegóły w regulaminie >>>

 

Limit czasu:

 • 50 minut w kategorii Elite Body Armor
 • 90 minut dla wszystkich pozostałych kategorii.

DLACZEGO W POLSCE W TAKIM WYDANIU

Osobiście wspieram wszelkie Fundacje, które dbają o żołnierzy i funkcjonariuszy rannych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i za granicą oraz wspierają również rodziny poległych, min. Fundacja Sprzymierzeni z GROM.

Historia LT Michael P. Murphy jest znana wszystkim żołnierzom na całym świecie i nie tylko żołnierzom. Również młodemu pokoleniu, przyszłym żołnierzom i funkcjonariuszom. A działalność wszystkich fundacji pozwala nam, żołnierzom, czy byłym żołnierzom, służyć i funkcjonować w poczuciu, że to poświęcenie dla Ojczyzny nie będzie zapomniane. Zwłaszcza kiedy żołnierz jest ranny czy niestety umiera.

Data realizowania na całym świecie tego treningu odbywa się w tym samym terminie. Jestem oficjalnym partnerem tego międzynarodowego wydarzenia co sprawia, że będziemy uczestniczyć oficjalnie w tym międzynarodowym upamiętnieniu poległego w akcji operatora sił specjalnych.

Poza tym ten trening jest możliwy do zrealizowania w każdym miejscu, jedynie potrzebny jest nam drążek do podciągania, miejsce do przebiegnięcia wymaganego dystansu. Dlatego tak chętnie trenuje się go również na misjach zagranicznych. Można go robić w pełnej wersji w kamizelce taktycznej (mężczyźni 10 kg, kobiety 6 kg) lub w wersji tzw. extra light czyli bez obciążenia i zamiast podciągnięć zrobić tzw. pompki australijskie.

Zachęcam do udziału w wydarzeniu.
mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków