Scroll Top

Finał The Murph Challenge Poland 2021 – Arena Gliwice 03.07.2021

Finał The Murph Challenge Poland 2021, 3 lipca w Gliwicach, w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice.

START: 03 lipca 2021 R. O GODZ. 10:00 

TYLKO DLA najlepszych z wszystkich edycji 2021!
Miejsce: ARENA GLIWICE
Limit uczestników: 32
Zadanie główne: 1600 m biegu, 100 podciągnięć nachwytem na drążku, 200 pompek, 300 przysiadów, 1600 m biegu.
Kategoria: „BODY ARMOR”
Limity:
– kobiety – kamizelka 6 kg – 60 minut
– mężczyźni – kamizelka 9 kg – 50 min

Finał The Murph Challenge Poland 2021, 3 lipca w Gliwicach, w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice.

The Murph Challenge” to crossfitowe zawody i jednocześnie jeden z najpopularniejszych treningów z cyklu HERO WOD na świecie.

Celem wydarzenia jest upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie oraz upamiętnienie również polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc ojczyźnie poza jej granicami.

W finale The Murph Challenge Poland 2021 wezmą udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego kraju, którzy osiągnęli czołowe lokaty startując w edycji ONLINE tego wydarzenia oraz zawodnicy, którzy zajęli czołowe lokaty w 3 edycjach stacjonarnych:

– 25.05 w 16 batalionie powietrznodesantowym w Krakowie walcząc o puchar Dowódcy Batalionu oraz puchar Dyrektora Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

– 29.05 w Lublińcu walcząc o nagrodę główną ufundowaną przez Dowódcę Jednostki Wojskowej Komandosów

– 19.06 w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu walcząc o puchar Komendanta-Rektora AWL

Dochód z tych wszystkich edycji jest przekazywany na fundacje wspierające żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu w wyniku pełnienia służby w kraju lub za granicą oraz ich rodzinom w celu przezwyciężenia trudnej sytuacji życiowej.

Celem wydarzenia jest nie tylko upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie ale też:
– upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc Ojczyźnie poza jej granicami.
– wyrażenie szacunku do żołnierza polskiego w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Weterana Działań Poza Granicami PAŃSTWA.
– dbałość o wysoką sprawność fizyczną żołnierzy i funkcjonariuszy

ZOBACZ INSTRUKTAŻ DO ĆWICZEŃ

„The Murph Challenge” to crossfitowe zawody i jednocześnie jeden z najpopularniejszych treningów z cyklu HERO WOD na świecie. Nazwa wywodzi się od akronimu angielskiego wyrażenia „workout of the day” i oznacza trening dnia nazwany imieniem bohatera. „The Murph Challenge” to zestaw ćwiczeń przygotowany z myślą o komandosie Navy SEALs – por. Michaelu Murphu, który w 2005 roku zginął podczas operacji specjalnej w Afganistanie.
„Historia LT Michael P. Murphy jest znana wszystkim żołnierzom na całym świecie ale i nie tylko żołnierzom. Również młodemu pokoleniu, przyszłym żołnierzom i funkcjonariuszom. A działalność wszystkich fundacji pozwala nam, żołnierzom, czy byłym żołnierzom, służyć i funkcjonować w poczuciu, że to poświęcenie dla Ojczyzny nie będzie zapomniane. Zwłaszcza kiedy żołnierz jest ranny czy niestety umiera.”
Jednym z partnerów wydarzenia jest Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Sam Dyrektor Centrum, płk Szczepan Głuszczak, uważa, że „sport to jedna z lepszych metod na integrację środowiska weteranów”.
Pozostali partnerzy wydarzenia, a szczególnie finału, to Jednostka Wojskowa AGAT oraz Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych.
Wydarzenie współorganizuje Fundacja Bieg Rzeźnika, z którą również „Zachar” współorganizuje w Bieszczadach ekstremalny bieg „Maraton-Selekcja”, memoriał poświęcony śp. płk Berdychowskiemu, twórcy i pierwszemu Dowódcy JW. AGAT.
Wspierać też będzie to wydarzenie znany w Gliwicach centrum szkoleniowo-sportowe „HELLWOOD”.

DLACZEGO W POLSCE W TAKIM WYDANIU

Osobiście wspieram wszelkie Fundacje, które dbają o żołnierzy i funkcjonariuszy rannych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i za granicą oraz wspierają również rodziny poległych, min. Fundacja Sprzymierzeni z GROM.

Historia LT Michael P. Murphy jest znana wszystkim żołnierzom na całym świecie i nie tylko żołnierzom. Również młodemu pokoleniu, przyszłym żołnierzom i funkcjonariuszom. A działalność wszystkich fundacji pozwala nam, żołnierzom, czy byłym żołnierzom, służyć i funkcjonować w poczuciu, że to poświęcenie dla Ojczyzny nie będzie zapomniane. Zwłaszcza kiedy żołnierz jest ranny czy niestety umiera.

Data realizowania na całym świecie tego treningu odbywa się w tym samym terminie. Jestem oficjalnym partnerem tego międzynarodowego wydarzenia co sprawia, że będziemy uczestniczyć oficjalnie w tym międzynarodowym upamiętnieniu poległego w akcji operatora sił specjalnych.

Poza tym ten trening jest możliwy do zrealizowania w każdym miejscu, jedynie potrzebny jest nam drążek do podciągania, miejsce do przebiegnięcia wymaganego dystansu. Dlatego tak chętnie trenuje się go również na misjach zagranicznych. Można go robić w pełnej wersji w kamizelce taktycznej (mężczyźni 10 kg, kobiety 6 kg) lub w wersji tzw. extra light czyli bez obciążenia i zamiast podciągnięć zrobić tzw. pompki australijskie.

Zachęcam do udziału w wydarzeniu.
mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków