Scroll Top

IV MARATON SELEKCJA

IV MARATON SELEKCJA
Memoriał płk Sławomira Berdychowskiego Twórcy i Pierwszego Dowódcy JW AGAT

Pierwszy w Polsce górski bieg z przeszkodami wzorowany na selekcji do Jednostek Wojsk Specjalnych.

⚡Start: 10 października 2020 r. o godz. 6:00, Cisna
⚡Dystans: około 25-35 km z zadaniami specjalnymi
⚡Limit czasu: 8 godzin
⚡Meta: zawodnik nie będzie wiedział gdzie jest meta

Kategorie:
● „mundurówka” – żołnierze z każdego Rodzaju Sił Zbrojnych i Funkcjonariusze Służb Mundurowych
● „mundurówka-cywil” (cywil, rezerwa, NSR)

Uczestnicy pokonując w ciągu 8 godzin dystans pomiędzy 25 a 35 km, z 10 kg plecakiem, zmierzą się z wieloma zadaniami w terenie. Ogólny przebieg trasy oraz rodzaj zadań specjalnych zostanie omówiony przez organizatora podczas odprawy technicznej. Zawodnik nie będzie wiedział, gdzie jest meta, jaki ma do pokonania dokładny dystans i jakie zadania do wykonania.

Bieg nawiązuje do jednego z zadań selekcji do Wojsk Specjalnych, kiedy kandydaci muszą się wykazać przede wszystkim ogromną wytrzymałością ponieważ po wielu dniach w górach jednym z najbardziej wyczerpujących zadań jest tzw. maraton, czyli test wytrzymałościowy. Wyznaczony jest on po oznakowanej trasie, ale nie wiadomo ile jest do mety i co po drodze może ich jeszcze spotkać. Jedynym ułatwieniem podczas tego biegu jest obciążenie plecaka, które podczas prawdziwej selekcji waha się od 15 do 20 kg oraz dystans – na Selekcji zawsze jest ponad 40 km.

Szczegóły biegu będą podane dopiero przed samym startem, jednak wiadomo, że jedno z zadań specjalnych będzie miało miejsce  na strzelnicy, gdzie uczestnicy będą mierzyli się z celnością z karabinków AR-15. Konsekwencją niecelnych strzałów będa karne minuty doliczone do czasu pokonania trasy biegu. Zadanie to  będzie obsługiwane  przez 7.62 GROUP.

Dyrektorem  Organizacyjnym Memoriału jest mjr rez. Wojciech Zacharków “Zachar”, który od 2011 roku do 2017 roku zajmował się organizowaniem selekcji do Jednostki Wojsk Specjalnych AGAT. Dzięki przekazanemu doświadczeniu, wpojonych zasadach i wartości przez płk Berdychowskiego kontynuował jego filozofię selekcji przez kolejne lata służby.

Organizatorem “Maratonu-Selekcji. Memoriału im. płk Sławomira Berdychowskiego” jest Fundacja Bieg Rzeźnika we współpracy z Zachar Training Group oraz 7.62 Group. 

Wydarzeniu partnerują:  Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych, Jednostka Wojskowa AGAT,  Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM,  Województwo Podkarpackie.

Zapisy: www.maratonselekcja.pl